Saturday, 04 December 2021

J.League Match Results: 2000

First Stage

Home . Visitor
Kashima Antlers 1-0 Nagoya Grampus
Kawasaki Frontale 0-1 Kashima Antlers
Kashima Antlers 1-0 JEF United
Avispa Fukuoka 0-1 (ET) Kashima Antlers
Kashima Antlers 2-3 Yokohama Marinos
Shimizu S-Pulse 2-1 Kashima Antlers
Kashima Antlers 2-1 FC Tokyo
Cerezo Osaka 2-1 Kashima Antlers
Vissel Kobe 0-3 Kashima Antlers
Kashima Antlers 0-3 Verdy Kawasaki
Jubilo Iwata 2-3 (ET) Kashima Antlers
Kashiwa Reysol 1-2 Kashima Antlers
Kashima Antlers 0-1 Gamba Osaka
Sanfrecce Hiroshima 1-0 Kashima Antlers
Kashima Antlers 3-0 Kyoto Purple Sanga
 

Second Stage

Home . Visitor
Nagoya Grampus 0-3 Kashima Antlers
Kashima Antlers 4-0 Kawasaki Frontale
Kashima Antlers 2-1 Jubilo Iwata
Verdy Kawasaki 0-2 Kashima Antlers
Kashima Antlers 3-0 Vissel Kobe
JEF United Ichihara 1-2 Kashima Antlers
Kashima Antlers 0-1(ET) Cerezo Osaka
Yokohama Marinos 1-1 Kashima Antlers
Kashima Antlers 1-1 Avispa Fukuoka
FC Tokyo 1-1 Kashima Antlers
Kashima Antlers 2-1 Shimizu S-Pulse
Kyoto Purple Sanga 1-3 Kashima Antlers
Kashima Antlers 2-1 Sanfrecce Hiroshima
Gamba Osaka 1-2 Kashima Antlers
Kashima Antlers 0-0 Kashiwa Reysol

 


First Stage

Home . Visitor
Avispa Fukuoka 2-1 Kawasaki Frontale
FC Tokyo 2-0 Avispa Fukuoka
Avispa Fukuoka 0-1 (ET) Kashima Antlers
Nagoya Grampus 1-2 (ET) Avispa Fukuoka
Avispa Fukuoka 0-2 Verdy Kawasaki
Jubilo Iwata 2-1 Avispa Fukuoka
Avispa Fukuoka 2-0 Kashiwa Reysol
Gamba Osaka 4-0 Avispa Fukuoka
Avispa Fukuoka 1-0 (ET) Sanfrecce Hiroshima
Kyoto Purple Sanga 3-4 (ET) Avispa Fukuoka
Avispa Fukuoka 3-0 Shimizu S-Pulse
Avispa Fukuoka 2-4 Yokohama Marinos
Cerezo Osaka 4-2 Avispa Fukuoka
Avispa Fukuoka 0-3 JEF United
Vissel Kobe 1-0 Avispa Fukuoka
 

Second Stage

Home . Visitor
Kawasaki Frontale 0-1 Avispa Fukuoka
Avispa Fukuoka 1-2(ET) FC Tokyo
Shimizu S-Pulse 0-1 Avispa Fukuoka
Avispa Fukuoka 2-3(ET) Kyoto Purple Sanga
Sanfrecce Hiroshima 1-2 Avispa Fukuoka
Avispa Fukuoka 2-1 Gamba Osaka
Kashiwa Reysol 1-0 Avispa Fukuoka
Avispa Fukuoka 3-2(ET) Nagoya Grampus
Kashima Antlers 1-1 Avispa Fukuoka
Avispa Fukuoka 2-1 Jubilo Iwata
Verdy Kawasaki 0-0 Avispa Fukuoka
Avispa Fukuoka 3-1 Vissel Kobe
JEF United Ichihara 4-3(ET) Avispa Fukuoka
Avispa Fukuoka 0-1 Cerezo Osaka
Yokohama Marinos 2-1(ET) Avispa Fukuoka

 


First Stage

Home . Visitor
Shimizu S-Pulse 3-2 Cerezo Osaka
Kyoto Purple Sanga 1-3 Cerezo Osaka
Cerezo Osaka 5-2 Verdy Kawasaki
Jubilo Iwata 3-1 Cerezo Osaka
Cerezo Osaka 2-1 (ET) JEF United
Vissel Kobe 1-2 Cerezo Osaka
Cerezo Osaka 2-1 Kashima Antlers
Nagoya Grampus 3-1 Cerezo Osaka
Cerezo Osaka 4-1 Kashiwa Reysol
Gamba Osaka 2-1 Cerezo Osaka
Cerezo Osaka 1-0 Sanfrecce Hiroshima
FC Tokyo 1-2 Cerezo Osaka
Cerezo Osaka 4-2 Avispa Fukuoka
Yokohama Marinos 2-3 Cerezo Osaka
Cerezo Osaka 1-2 (ET) Kawasaki Frontale
 

Second Stage

Home . Visitor
Cerezo Osaka 3-1 Shimizu S-Pulse
Cerezo Osaka 2-0 Kyoto Purple Sanga
Sanfrecce Hiroshima 3-1 Cerezo Osaka
Cerezo Osaka 0-1 Gamba Osaka
Kashiwa Reysol 4-0 Cerezo Osaka
Cerezo Osaka 0-3 Nagoya Grampus
Kashima Antlers 0-1(ET) Cerezo Osaka
Cerezo Osaka 3-0 Jubilo Iwata
Verdy Kawasaki 1-0 Cerezo Osaka
Cerezo Osaka 3-2 Vissel Kobe
JEF United 0-1(ET) Cerezo Osaka
Kawasaki Frontale 4-3(ET) Cerezo Osaka
Cerezo Osaka 1-2 Yokohama Marinos
Avispa Fukuoka 0-1 Cerezo Osaka
Cerezo Osaka 1-3 FC Tokyo

 


First Stage

Home . Visitor
Avispa Fukuoka 2-1 Kawasaki Frontale
Kawasaki Frontale 0-1 Kashima Antlers
Kawasaki Frontale 0-1 Sanfrecce Hiroshima
Vissel Kobe 0-1 Kawasaki Frontale
Kawasaki Frontale 2-2 Gamba Osaka
JEF United 1-0 Kawasaki Frontale
Kawasaki Frontale 2-1 Kyoto Purple Sanga
Verdy Kawasaki 2-0 Kawasaki Frontale
Kawasaki Frontale 0-2 Shimizu S-Pulse
Kawasaki Frontale 1-5 Jubilo Iwata
FC Tokyo 2-1 Kawasaki Frontale
Kawasaki Frontale 1-1 Nagoya Grampus
Yokohama Marinos 4-1 Kawasaki Frontale
Kawasaki Frontale 2-4 Kashiwa Reysol
Cerezo Osaka 1-2 (ET) Kawasaki Frontale
 

Second Stage

Home . Visitor
Kawasaki Frontale 0-1 Avispa Fukuoka
Kashima Antlers 4-0 Kawasaki Frontale
Kawasaki Frontale 0-3 FC Tokyo
Jubilo Iwata 3-1 Kawasaki Frontale
Shimizu S-Pulse 2-2 Kawasaki Frontale
Kawasaki Frontale 0-0 Verdy Kawasaki
Kyoto Purple Sanga 3-1 Kawasaki Frontale
Kawasaki Frontale 2-1 Vissel Kobe
Sanfrecce Hiroshima 0-1(ET) Kawasaki Frontale
Kawasaki Frontale 0-1 JEF United Ichihara
Gamba Osaka 4-0 Kawasaki Frontale
Kawasaki Frontale 4-3(ET) Cerezo Osaka
Kashiwa Reysol 1-0 Kawasaki Frontale
Kawasaki Frontale 1-0(ET) Yokohama Marinos
Nagoya Grampus 1-0 Kawasaki Frontale

 


First Stage

Home . Visitor
Verdy Kawasaki 2-1 Gamba Osaka
Gamba Osaka 1-1 Vissel Kobe
Kyoto Purple Sanga 1-0 Gamba Osaka
Gamba Osaka 0-1 Shimizu S-Pulse
Kawasaki Frontale 2-2 Gamba Osaka
Gamba Osaka 1-2 (ET) Sanfrecce Hiroshima
FC Tokyo 1-3 Gamba Osaka
Gamba Osaka 4-0 Avispa Fukuoka
Yokohama Marinos 4-1 Gamba Osaka
Gamba Osaka 2-1 Cerezo Osaka
JEF United 3-0 Gamba Osaka
Gamba Osaka 2-1 Jubilo Iwata
Kashima Antlers 0-1 Gamba Osaka
Gamba Osaka 1-2 (ET) Nagoya Grampus
Kashiwa Reysol 2-1 Gamba Osaka
 

Second Stage

Home . Visitor
Gamba Osaka 2-1 Verdy Kawasaki
Vissel Kobe 1-3 Gamba Osaka
Gamba Osaka 1-0 JEF United Ichihara
Cerezo Osaka 0-1 Gamba Osaka
Gamba Osaka 2-1 Yokohama Marinos
Avispa Fukuoka 2-1 Gamba Osaka
Gamba Osaka 2-1(ET) FC Tokyo
Shimizu S-Pulse 2-1(ET) Gamba Osaka
Gamba Osaka 3-0 Kyoto Purple Sanga
Sanfrecce Hiroshima 2-3 Gamba Osaka
Gamba Osaka 4-0 Kawasaki Frontale
Gamba Osaka 1-3 Kashiwa Reysol
Nagoya Grampus 1-2(ET) Gamba Osaka
Gamba Osaka 1-2 Kashima Antlers
Jubilo Iwata 4-0 Gamba Osaka

 


First Stage

Home . Visitor
Kashima Antlers 1-0 Nagoya Grampus
Nagoya Grampus 0-1 Jubilo Iwata
FC Tokyo 2-1 Nagoya Grampus
Nagoya Grampus 1-2 (ET) Avispa Fukuoka
Kyoto Purple Sanga 0-1 Nagoya Grampus
Nagoya Grampus 1-0 Shimizu S-Pulse
Yokohama Marinos 2-0 Nagoya Grampus
Nagoya Grampus 3-1 Cerezo Osaka
JEF United 0-1 (ET) Nagoya Grampus
Nagoya Grampus 1-2 Vissel Kobe
Verdy Kawasaki 2-3 (ET) Nagoya Grampus
Kawasaki Frontale 1-1 Nagoya Grampus
Nagoya Grampus 0-2 Kashiwa Reysol
Gamba Osaka 1-2 (ET) Nagoya Grampus
Nagoya Grampus 2-1 Sanfrecce Hiroshima
 

Second Stage

Home . Visitor
Nagoya Grampus 0-3 Kashima Antlers
Jubilo Iwata 5-1 Nagoya Grampus
Nagoya Grampus 2-2 Verdy Kawasaki
Vissel Kobe 1-3 Nagoya Grampus
Nagoya Grampus 2-0 JEF United Ichihara
Cerezo Osaka 0-3 Nagoya Grampus
Nagoya Grampus 3-2 Yokohama Marinos
Avispa Fukuoka 3-2(ET) Nagoya Grampus
Nagoya Grampus 4-1 FC Tokyo
Shimizu S-Pulse 1-2 Nagoya Grampus
Nagoya Grampus 0-1 Kyoto Purple Sanga
Sanfrecce Hiroshima 4-0 Nagoya Grampus
Nagoya Grampus 1-2(ET) Gamba Osaka
Kashiwa Reysol 2-1 Nagoya Grampus
Nagoya Grampus 1-0 Kawasaki Frontale

 


First Stage

Home . Visitor
Jubilo Iwata 0-1 (ET) Kashiwa Reysol
Nagoya Grampus 0-1 Jubilo Iwata
Yokohama Marinos 1-3 Jubilo Iwata
Jubilo Iwata 3-1 Cerezo Osaka
FC Tokyo 3-2 Jubilo Iwata
Jubilo Iwata 2-1 Avispa Fukuoka
JEF United 2-3 Jubilo Iwata
Verdy Kawasaki 2-3 (ET) Jubilo Iwata
Jubilo Iwata 1-0 Vissel Kobe
Kawasaki Frontale 1-5 Jubilo Iwata
Jubilo Iwata 2-3 (ET) Kashima Antlers
Gamba Osaka 2-1 Jubilo Iwata
Jubilo Iwata 3-4 (ET) Sanfrecce Hiroshima
Kyoto Purple Sanga 2-3 (ET) Jubilo Iwata
Jubilo Iwata 0-2 Shimizu S-Pulse
 

Second Stage

Home . Visitor
Kashiwa Reysol 2-1 Jubilo Iwata
Jubilo Iwata 5-1 Nagoya Grampus
Kashima Antlers 2-1 Jubilo Iwata
Jubilo Iwata 3-1 Kawasaki Frontale
Jubilo Iwata 2-0 Verdy Kawasaki
Vissel Kobe 2-3 Jubilo Iwata
Jubilo Iwata 3-1 JEF United Ichihara
Cerezo Osaka 3-0 Jubilo Iwata
Jubilo Iwata 4-0 Yokohama Marinos
Avispa Fukuoka 2-1 Jubilo Iwata
Jubilo Iwata 2-0 FC Tokyo
Shimizu S-Pulse 1-0(ET) Jubilo Iwata
Jubilo Iwata 3-2 Kyoto Purple Sanga
Sanfrecce Hiroshima 0-3 Jubilo Iwata
Jubilo Iwata 4-0 Gamba Osaka

 


First Stage

Home . Visitor
JEF United 6-1 Kyoto Purple Sanga
Sanfrecce Hiroshima 1-1 JEF United
Kashima Antlers 1-0 JEF United
JEF United 1-6 Vissel Kobe
Verdy Kawasaki 0-1 JEF United
Cerezo Osaka 2-1 (ET) JEF United
JEF United 1-0 Kawasaki Frontale
JEF United 2-3 Jubilo Iwata
JEF United 0-1 (ET) Nagoya Grampus
Kashiwa Reysol 2-1 JEF United
JEF United 3-0 Gamba Osaka
Shimizu S-Pulse 1-0 JEF United
JEF United 1-3 FC Tokyo
Avispa Fukuoka 0-3 JEF United
JEF United 0-2 Yokohama Marinos
 

Second Stage

Home . Visitor
Kyoto Purple Sanga 3-2 JEF United Ichihara
JEF United Ichihara 2-2 Sanfrecce Hiroshima
Gamba Osaka 1-0 JEF United Ichihara
JEF United Ichihara 1-0 Kashiwa Reysol
Nagoya Grampus 2-0 JEF United Ichihara
JEF United Ichihara 1-2 Kashima Antlers
Jubilo Iwata 3-1 JEF United Ichihara
JEF United Ichihara 1-4 Verdy Kawasaki
Vissel Kobe 2-1 JEF United Ichihara
Kawasaki Frontale 0-1 JEF United Ichihara
JEF United Ichihara 0-1(ET) Cerezo Osaka
Yokohama Marinos 1-0 JEF United Ichihara
JEF United Ichihara 4-3(ET) Avispa Fukuoka
FC Tokyo 1-0(ET) JEF United Ichihara
JEF United Ichihara 1-2(ET) Shimizu S-Pulse

 


First Stage

Home . Visitor
Yokohama Marinos 0-1 FC Tokyo
Shimizu S-Pulse 1-2 Yokohama Marinos
Yokohama Marinos 1-3 Jubilo Iwata
Kashima Antlers 2-3 Yokohama Marinos
Yokohama Marinos 1-0 Vissel Kobe
Verdy Kawasaki 1-3 Yokohama Marinos
Yokohama Marinos 2-0 Nagoya Grampus
Kashiwa Reysol 3-2 (ET) Yokohama Marinos
Yokohama Marinos 4-1 Gamba Osaka
Sanfrecce Hiroshima 2-0 Yokohama Marinos
Yokohama Marinos 2-1 Kyoto Purple Sanga
Avispa Fukuoka 2-4 Yokohama Marinos
Yokohama Marinos 4-1 Kawasaki Frontale
Yokohama Marinos 2-3 Cerezo Osaka
JEF United 0-2 Yokohama Marinos
 

Second Stage

Home . Visitor
FC Tokyo 3-0 Yokohama Marinos
Yokohama Marinos 0-1 Shimizu S-Pulse
Kyoto Purple Sanga 1-3 Yokohama Marinos
Yokohama Marinos 4-2 Sanfrecce Hiroshima
Gamba Osaka 2-1 Yokohama Marinos
Yokohama Marinos 1-0 Kashiwa Reysol
Nagoya Grampus 3-2 Yokohama Marinos
Yokohama Marinos 1-1 Kashima Antlers
Jubilo Iwata 4-0 Yokohama Marinos
Yokohama Marinos 3-2 Verdy Kawasaki
Vissel Kobe 2-4 Yokohama Marinos
Yokohama Marinos 1-0 JEF United Ichihara
Cerezo Osaka 1-2 Yokohama Marinos
Kawasaki Frontale 1-0(ET) Yokohama Marinos
Yokohama Marinos 2-1(ET) Avispa Fukuoka

 


First Stage

Home . Visitor
JEF United 6-1 Kyoto Purple Sanga
Kyoto Purple Sanga 1-3 Cerezo Osaka
Kyoto Purple Sanga 1-0 Gamba Osaka
Sanfrecce Hiroshima 2-0 Kyoto Purple Sanga
Kyoto Purple Sanga 0-1 Nagoya Grampus
Kashiwa Reysol 2-1 (ET) Kyoto Purple Sanga
Kyoto Purple Sanga 1-2 (ET) Shimizu S-Pulse
Kawasaki Frontale 2-1 Kyoto Purple Sanga
FC Tokyo 3-0 Kyoto Purple Sanga
Kyoto Purple Sanga 3-4 (ET) Avispa Fukuoka
Yokohama Marinos 2-1 Kyoto Purple Sanga
Kyoto Purple Sanga 3-2 Vissel Kobe
Verdy Kawasaki 1-1 Kyoto Purple Sanga
Kyoto Purple Sanga 2-3 (ET) Jubilo Iwata
Kashima Antlers 3-0 Kyoto Purple Sanga
 

Second Stage

Home . Visitor
Kyoto Purple Sanga 3-2 JEF United Ichihara
Cerezo Osaka 2-0 Kyoto Purple Sanga
Kyoto Purple Sanga 1-3 Yokohama Marinos
Avispa Fukuoka 2-3(ET) Kyoto Purple Sanga
Kyoto Purple Sanga 0-3 FC Tokyo
Shimizu S-Pulse 1-1 Kyoto Purple Sanga
Kyoto Purple Sanga 3-1 Kawasaki Frontale
Kyoto Purple Sanga 3-1 Sanfrecce Hiroshima
Gamba Osaka 3-0 Kyoto Purple Sanga
Kyoto Purple Sanga 1-2 Kashiwa Reysol
Nagoya Grampus 0-1 Kyoto Purple Sanga
Kyoto Purple Sanga 1-3 Kashima Antlers
Jubilo Iwata 3-2 Kyoto Purple Sanga
Kyoto Purple Sanga 3-2 Verdy Kawasaki
Vissel Kobe 2-1(ET) Kyoto Purple Sanga

 


First Stage

Home . Visitor
Jubilo Iwata 0-1 (ET) Kashiwa Reysol
Kashiwa Reysol 1-0 Verdy Kawasaki
Shimizu S-Pulse 2-1 (ET) Kashiwa Reysol
Kashiwa Reysol 3-2 (ET) FC Tokyo
Sanfrecce Hiroshima 1-2 Kashiwa Reysol
Kashiwa Reysol 2-1 (ET) Kyoto Purple Sanga
Avispa Fukuoka 2-0 Kashiwa Reysol
Kashiwa Reysol 3-2 (ET) Yokohama Marinos
Cerezo Osaka 4-1 Kashiwa Reysol
Kashiwa Reysol 2-1 JEF United
Vissel Kobe 2-0 Kashiwa Reysol
Kashiwa Reysol 1-2 Kashima Antlers
Nagoya Grampus 0-2 Kashiwa Reysol
Kawasaki Frontale 2-4 Kashiwa Reysol
Kashiwa Reysol 2-1 Gamba Osaka
 

Second Stage

Home . Visitor
Kashiwa Reysol 2-1 Jubilo Iwata
Verdy Kawasaki 1-0 Kashiwa Reysol
Kashiwa Reysol 3-2(ET) Vissel Kobe
JEF United Ichihara 1-0 Kashiwa Reysol
Kashiwa Reysol 4-0 Cerezo Osaka
Yokohama Marinos 1-0 Kashiwa Reysol
Kashiwa Reysol 1-0 Avispa Fukuoka
FC Tokyo 0-2 Kashiwa Reysol
Kashiwa Reysol 1-0 Shimizu S-Pulse
Kyoto Purple Sanga 1-2 Kashiwa Reysol
Kashiwa Reysol 2-1(ET) Sanfrecce Hiroshima
Gamba Osaka 1-3 Kashiwa Reysol
Kashiwa Reysol 1-0 Kawasaki Frontale
Kashiwa Reysol 2-1 Nagoya Grampus
Kashima Antlers 0-0 Kashiwa Reysol

 


First Stage

Home . Visitor
Vissel Kobe 1-0 Sanfrecce Hiroshima
Sanfrecce Hiroshima 1-1 JEF United
Kawasaki Frontale 0-1 Sanfrecce Hiroshima
Sanfrecce Hiroshima 2-0 Kyoto Purple Sanga
Sanfrecce Hiroshima 1-2 Kashiwa Reysol
Gamba Osaka 1-2 (ET) Sanfrecce Hiroshima
Sanfrecce Hiroshima 1-2 Shimizu S-Pulse
Avispa Fukuoka 1-0 (ET) Sanfrecce Hiroshima
Sanfrecce Hiroshima 0-1 FC Tokyo
Sanfrecce Hiroshima 2-0 Yokohama Marinos
Cerezo Osaka 1-0 Sanfrecce Hiroshima
Sanfrecce Hiroshima 2-1 Verdy Kawasaki
Jubilo Iwata 3-4 (ET) Sanfrecce Hiroshima
Sanfrecce Hiroshima 1-0 Kashima Antlers
Nagoya Grampus 2-1 Sanfrecce Hiroshima
 

Second Stage

Home . Visitor
Sanfrecce Hiroshima 1-0 Vissel Kobe
JEF United Ichihara 2-2 Sanfrecce Hiroshima
Sanfrecce Hiroshima 3-1 Cerezo Osaka
Yokohama Marinos 4-2 Sanfrecce Hiroshima
Sanfrecce Hiroshima 1-2 Avispa Fukuoka
FC Tokyo 1-2 Sanfrecce Hiroshima
Sanfrecce Hiroshima 1-0 Shimizu S-Pulse
Kyoto Purple Sanga 3-1 Sanfrecce Hiroshima
Sanfrecce Hiroshima 0-1(ET) Kawasaki Frontale
Sanfrecce Hiroshima 2-3 Gamba Osaka
Kashiwa Reysol 2-1(ET) Sanfrecce Hiroshima
Sanfrecce Hiroshima 4-0 Nagoya Grampus
Kashima Antlers 2-1 Sanfrecce Hiroshima
Sanfrecce Hiroshima 0-3 Jubilo Iwata
Verdy Kawasaki 1-2 (ET) Sanfrecce Hiroshima

 


First Stage

Home . Visitor
Shimizu S-Pulse 3-2 Cerezo Osaka
Shimizu S-Pulse 1-2 Yokohama Marinos
Kyoto Purple Sanga 1-2 (ET) Shimizu S-Pulse
Shimizu S-Pulse 2-1 (ET) Kashiwa Reysol
Gamba Osaka 0-1 Shimizu S-Pulse
Shimizu S-Pulse 2-1 Kashima Antlers
Nagoya Grampus 1-0 Shimizu S-Pulse
Sanfrecce Hiroshima 1-2 Shimizu S-Pulse
Kawasaki Frontale 0-2 Shimizu S-Pulse
Shimizu S-Pulse 2-1 FC Tokyo
Avispa Fukuoka 3-0 Shimizu S-Pulse
Shimizu S-Pulse 1-0 JEF United
Vissel Kobe 2-0 Shimizu S-Pulse
Shimizu S-Pulse 2-3 (ET) Verdy Kawasaki
Jubilo Iwata 0-2 Shimizu S-Pulse
 

Second Stage

Home . Visitor
Cerezo Osaka 3-1 Shimizu S-Pulse
Yokohama Marinos 0-1 Shimizu S-Pulse
Shimizu S-Pulse 0-1 Avispa Fukuoka
FC Tokyo 2-0 Shimizu S-Pulse
Shimizu S-Pulse 2-2 Kawasaki Frontale
Shimizu S-Pulse 1-1 Kyoto Purple Sanga
Sanfrecce Hiroshima 1-0 Shimizu S-Pulse
Shimizu S-Pulse 2-1(ET) Gamba Osaka
Kashiwa Reysol 1-0 Shimizu S-Pulse
Shimizu S-Pulse 1-2 Nagoya Grampus
Kashima Antlers 2-1 Shimizu S-Pulse
Shimizu S-Pulse 1-0(ET) Jubilo Iwata
Verdy Kawasaki 2-0 Shimizu S-Pulse
Shimizu S-Pulse 1-0 Vissel Kobe
JEF United Ichihara 1-2(ET) Shimizu S-Pulse

 


First Stage

Home . Visitor
Yokohama Marinos 0-1 FC Tokyo
FC Tokyo 2-0 Avispa Fukuoka
FC Tokyo 2-1 Nagoya Grampus
Kashiwa Reysol 3-2 (ET) FC Tokyo
FC Tokyo 3-2 Jubilo Iwata
Kashima Antlers 2-1 FC Tokyo
FC Tokyo 1-3 Gamba Osaka
Sanfrecce Hiroshima 0-1 FC Tokyo
FC Tokyo 3-0 Kyoto Purple Sanga
Shimizu S-Pulse 2-1 FC Tokyo
FC Tokyo 2-1 Kawasaki Frontale
FC Tokyo 1-2 Cerezo Osaka
JEF United 1-3 FC Tokyo
FC Tokyo 1-2 Vissel Kobe
Verdy Kawasaki 3-0 FC Tokyo
 

Second Stage

Home . Visitor
FC Tokyo 3-0 Yokohama Marinos
Avispa Fukuoka 1-2(ET) FC Tokyo
Kawasaki Frontale 0-3 FC Tokyo
FC Tokyo 2-0 Shimizu S-Pulse
Kyoto Purple Sanga 0-3 FC Tokyo
FC Tokyo 1-2 Sanfrecce Hiroshima
Gamba Osaka 2-1(ET) FC Tokyo
FC Tokyo 0-2 Kashiwa Reysol
Nagoya Grampus 4-1 FC Tokyo
FC Tokyo 1-1 Kashima Antlers
Jubilo Iwata 2-0 FC Tokyo
FC Tokyo 2-3 Verdy Kawasaki
Vissel Kobe 1-0 FC Tokyo
FC Tokyo 1-0(ET) JEF United Ichihara
Cerezo Osaka 1-3 FC Tokyo

 


First Stage

Home . Visitor
Verdy Kawasaki 2-1 Gamba Osaka
Kashiwa Reysol 1-0 Verdy Kawasaki
Verdy Kawasaki 2-0 Kawasaki Frontale
Cerezo Osaka 5-2 Verdy Kawasaki
Verdy Kawasaki 0-1 JEF United
Avispa Fukuoka 0-2 Verdy Kawasaki
Verdy Kawasaki 1-3 Yokohama Marinos
Vissel Kobe 1-2 (ET) Verdy Kawasaki
Verdy Kawasaki 2-3 (ET) Jubilo Iwata
Kashima Antlers 0-3 Verdy Kawasaki
Verdy Kawasaki 2-3 (ET) Nagoya Grampus
Sanfrecce Hiroshima 2-1 Verdy Kawasaki
Verdy Kawasaki 1-1 Kyoto Purple Sanga
Shimizu S-Pulse 2-3 (ET) Verdy Kawasaki
Verdy Kawasaki 3-0 FC Tokyo
 

Second Stage

Home . Visitor
Gamba Osaka 2-1 Verdy Kawasaki
Verdy Kawasaki 1-0 Kashiwa Reysol
Nagoya Grampus 2-2 Verdy Kawasaki
Verdy Kawasaki 0-2 Kashima Antlers
Jubilo Iwata 2-0 Verdy Kawasaki
Kawasaki Frontale 0-0 Verdy Kawasaki
Verdy Kawasaki 1-2 Vissel Kobe
JEF United Ichihara 1-4 Verdy Kawasaki
Verdy Kawasaki 1-0 Cerezo Osaka
Yokohama Marinos 3-2 Verdy Kawasaki
Verdy Kawasaki 0-0 Avispa Fukuoka
FC Tokyo 2-3 Verdy Kawasaki
Verdy Kawasaki 2-0 Shimizu S-Pulse
Kyoto Purple Sanga 3-2 Verdy Kawasaki
Verdy Kawasaki 1-2(ET) Sanfrecce Hiroshima

 


First Stage

Home . Visitor
Vissel Kobe 1-0 Sanfrecce Hiroshima
Gamba Osaka 1-1 Vissel Kobe
JEF United 1-6 Vissel Kobe
Vissel Kobe 0-1 Kawasaki Frontale
Yokohama Marinos 1-0 Vissel Kobe
Vissel Kobe 1-2 Cerezo Osaka
Vissel Kobe 1-2 (ET) Verdy Kawasaki
Jubilo Iwata 1-0 Vissel Kobe
Vissel Kobe 0-3 Kashima Antlers
Nagoya Grampus 1-2 Vissel Kobe
Vissel Kobe 2-0 Kashiwa Reysol
Kyoto Purple Sanga 3-2 Vissel Kobe
Vissel Kobe 2-0 Shimizu S-Pulse
FC Tokyo 1-2 Vissel Kobe
Vissel Kobe 1-0 Avispa Fukuoka
 

Second Stage

Home . Visitor
Sanfrecce Hiroshima 1-0 Vissel Kobe
Vissel Kobe 1-3 Gamba Osaka
Kashiwa Reysol 3-2(ET) Vissel Kobe
Vissel Kobe 1-3 Nagoya Grampus
Kashima Antlers 3-0 Vissel Kobe
Vissel Kobe 2-3 Jubilo Iwata
Verdy Kawasaki 1-2 Vissel Kobe
Kawasaki Frontale 2-1 Vissel Kobe
Vissel Kobe 2-1 JEF United Ichihara
Cerezo Osaka 3-2 Vissel Kobe
Vissel Kobe 2-4 Yokohama Marinos
Avispa Fukuoka 3-1 Vissel Kobe
Vissel Kobe 1-0 FC Tokyo
Shimizu S-Pulse 1-0 Vissel Kobe
Vissel Kobe 2-1(ET) Kyoto Purple Sanga