Saturday, 04 December 2021

J.League Match Results: 1993

 

First Stage

Home . Visitor
Kashima Antlers 3-2 Verdy Kawasaki
Verdy Kawasaki 1-0 [ET] Kashima Antlers
Kashima Antlers 3-1 Yokohama Marinos
Yokohama Marinos 0-2 Kashima Antlers
Kashima Antlers 1-2 Shimizu S-Pulse
Shimizu S-Pulse 2-1 Kashima Antlers
Kashima Antlers 2-1 [ET] JEF United Ichihara
JEF United Ichihara 0-2 Kashima Antlers
Kashima Antlers 1-2 [ET] Sanfrecce Hiroshima 
Sanfrecce Hiroshima  0-1 Kashima Antlers
Kashima Antlers 3-2 Yokohama Flugels
Yokohama Flugels 2-0 Kashima Antlers
Kashima Antlers 4-0 Gamba Osaka
Gamba Osaka 2-4 Kashima Antlers
Kashima Antlers 5-0 Nagoya Grampus
Nagoya Grampus 0-4 Kashima Antlers
Kashima Antlers 3-1 Urawa Reds
Urawa Reds 0-2 Kashima Antlers
 

Second Stage

Home . Visitor
Kashima Antlers 1-2 Verdy Kawasaki
Verdy Kawasaki 2-1 Kashima Antlers
Kashima Antlers 0-1 Shimizu S-Pulse
Shimizu S-Pulse 0-2 Kashima Antlers
Kashima Antlers 3-2 Yokohama Marinos
Yokohama Marinos 1 > 1 Kashima Antlers
Kashima Antlers 4-3 [ET] Sanfrecce Hiroshima 
Sanfrecce Hiroshima  0-1 Kashima Antlers
Kashima Antlers 3-4 [ET] Gamba Osaka
Gamba Osaka 0-1 [ET] Kashima Antlers
Kashima Antlers 1-2 Yokohama Flugels
Yokohama Flugels 2-3 [ET] Kashima Antlers
Kashima Antlers 1 > 1 Nagoya Grampus
Nagoya Grampus 2-1 Kashima Antlers
Kashima Antlers 3-0 JEF United Ichihara
JEF United Ichihara 1-2 [ET] Kashima Antlers
Kashima Antlers 2-0 Urawa Reds
Urawa Reds 2-1 [ET] Kashima Antlers

 Note: The ">" and "<" marks indicate the winning team in a PK shootout

 


First Stage

Home . Visitor
Yokohama Flugels 2-0 Kashima Antlers
Kashima Antlers 3-2 Yokohama Flugels
Yokohama Flugels 0 < 0 Verdy Kawasaki
Verdy Kawasaki 1 > 1 Yokohama Flugels
Yokohama Flugels 3-2 Shimizu S-Pulse
Shimizu S-Pulse 1-0 Yokohama Flugels
Yokohama Flugels 1-0 JEF United Ichihara
JEF United Ichihara 1-0 [ET] Yokohama Flugels
Yokohama Flugels 1-2 Sanfrecce Hiroshima 
Sanfrecce Hiroshima  1-2 [ET] Yokohama Flugels
Yokohama Flugels 0-1 Gamba Osaka
Gamba Osaka 2-1 Yokohama Flugels
Yokohama Flugels 1-2 [ET] Nagoya Grampus
Nagoya Grampus 1-2 Yokohama Flugels
Yokohama Flugels 3-1 Urawa Reds
Urawa Reds 0-2 Yokohama Flugels
Yokohama Flugels 1-0 Yokohama Marinos
Yokohama Marinos 3-2 Yokohama Flugels
 

Second Stage

Home . Visitor
Yokohama Flugels 0-1 Verdy Kawasaki
Verdy Kawasaki 3-0 Yokohama Flugels
Yokohama Flugels 0-1 [ET] Shimizu S-Pulse
Shimizu S-Pulse 3-1 Yokohama Flugels
Yokohama Flugels 3-2 Yokohama Marinos
Yokohama Marinos 4-1 Yokohama Flugels
Yokohama Flugels 2-3 [ET] Kashima Antlers
Kashima Antlers 1-2 Yokohama Flugels
Yokohama Flugels 1-2 Sanfrecce Hiroshima 
Sanfrecce Hiroshima  3-0 Yokohama Flugels
Yokohama Flugels 0-1 Gamba Osaka
Gamba Osaka 0 < 0 Yokohama Flugels
Yokohama Flugels 1-0 Nagoya Grampus
Nagoya Grampus 1-2 Yokohama Flugels
Yokohama Flugels 2-3 JEF United Ichihara
JEF United Ichihara 1-2 [ET] Yokohama Flugels
Yokohama Flugels 2-1 Urawa Reds
Urawa Reds 0-1 Yokohama Flugels
Note: The ">" and "<" marks indicate the winning team in a PK shootout

 


First Stage

Home . Visitor
Gamba Osaka 2-4 Kashima Antlers
Kashima Antlers 4-0 Gamba Osaka
Gamba Osaka 2-3 Verdy Kawasaki
Verdy Kawasaki 1-0 [ET] Gamba Osaka
Gamba Osaka 2-1 [ET] Yokohama Marinos
Yokohama Marinos 1-0 [ET] Gamba Osaka
Gamba Osaka 1 < 1 Shimizu S-Pulse
Shimizu S-Pulse 3-2 Gamba Osaka
Gamba Osaka 0-3 JEF United Ichihara
JEF United Ichihara 0-1 Gamba Osaka
Gamba Osaka 1 < 1 Sanfrecce Hiroshima 
Sanfrecce Hiroshima  4-3 [ET] Gamba Osaka
Gamba Osaka 2-1 Yokohama Flugels
Yokohama Flugels 0-1 Gamba Osaka
Gamba Osaka 3-1 Nagoya Grampus
Nagoya Grampus 2-3 Gamba Osaka
Gamba Osaka 1-0 Urawa Reds
Urawa Reds 1-3 Gamba Osaka
 

Second Stage

Home . Visitor
Gamba Osaka 0-4 Verdy Kawasaki
Verdy Kawasaki 2-0 Gamba Osaka
Gamba Osaka 0-2 Shimizu S-Pulse
Shimizu S-Pulse 3-2 Gamba Osaka
Gamba Osaka 2-1 Yokohama Marinos
Yokohama Marinos 4-0 Gamba Osaka
Gamba Osaka 0-1 [ET] Kashima Antlers
Kashima Antlers 3-4 [ET] Gamba Osaka
Gamba Osaka 3-6 Sanfrecce Hiroshima 
Sanfrecce Hiroshima  0-2 Gamba Osaka
Gamba Osaka 0 < 0 Yokohama Flugels
Yokohama Flugels 0-1 Gamba Osaka
Gamba Osaka 2 > 2 Nagoya Grampus
Nagoya Grampus 0-2 Gamba Osaka
Gamba Osaka 2-0 JEF United Ichihara
JEF United Ichihara 3-4 [ET] Gamba Osaka
Gamba Osaka 0-1 Urawa Reds
Urawa Reds 2-0 Gamba Osaka
Note: The ">" and "<" marks indicate the winning team in a PK shootout

 


First Stage

Home . Visitor
Nagoya Grampus 0-4 Kashima Antlers
Kashima Antlers 5-0 Nagoya Grampus
Nagoya Grampus 3-1 Verdy Kawasaki
Verdy Kawasaki 5-0 Nagoya Grampus
Nagoya Grampus 1 > 1 Yokohama Marinos
Yokohama Marinos 1-0 Nagoya Grampus
Nagoya Grampus 3-1 Shimizu S-Pulse
Shimizu S-Pulse 0 < 0 Nagoya Grampus
Nagoya Grampus 0-1 JEF United Ichihara
JEF United Ichihara 3-1 Nagoya Grampus
Nagoya Grampus 1-4 Sanfrecce Hiroshima 
Sanfrecce Hiroshima  2-0 Nagoya Grampus
Nagoya Grampus 1-2 Yokohama Flugels
Yokohama Flugels 1-2 [ET] Nagoya Grampus
Nagoya Grampus 2-3 Gamba Osaka
Gamba Osaka 3-1 Nagoya Grampus
Nagoya Grampus 3-1 Urawa Reds
Urawa Reds 0-3 Nagoya Grampus
 

Second Stage

Home . Visitor
Nagoya Grampus 1-2 Verdy Kawasaki
Verdy Kawasaki 3-1 Nagoya Grampus
Nagoya Grampus 0-1 [ET] Shimizu S-Pulse
Shimizu S-Pulse 2-0 Nagoya Grampus
Nagoya Grampus 1-2 Yokohama Marinos
Yokohama Marinos 2-0 Nagoya Grampus
Nagoya Grampus 2-1 Kashima Antlers
Kashima Antlers 1 > 1 Nagoya Grampus
Nagoya Grampus 1-0 Sanfrecce Hiroshima 
Sanfrecce Hiroshima  1-0 [ET] Nagoya Grampus
Nagoya Grampus 0-2 Gamba Osaka
Gamba Osaka 2 > 2 Nagoya Grampus
Nagoya Grampus 1-2 Yokohama Flugels
Yokohama Flugels 1-0 Nagoya Grampus
Nagoya Grampus 6-0 JEF United Ichihara
JEF United Ichihara 5-2 Nagoya Grampus
Nagoya Grampus 4-1 Urawa Reds
Urawa Reds 0-5 Nagoya Grampus
Note: The ">" and "<" marks indicate the winning team in a PK shootout

 


First Stage

Home . Visitor
JEF United Ichihara 0-2 Kashima Antlers
Kashima Antlers 2-1 [ET] JEF United Ichihara
JEF United Ichihara 2-1 Verdy Kawasaki
Verdy Kawasaki 2-1 JEF United Ichihara
JEF United Ichihara 1-3 Yokohama Marinos
Yokohama Marinos 0-5 JEF United Ichihara
JEF United Ichihara 1-2 [ET] Shimizu S-Pulse
Shimizu S-Pulse 4-1 JEF United Ichihara
JEF United Ichihara 1-0 Sanfrecce Hiroshima 
Yokohama Flugels 1-0 JEF United Ichihara
JEF United Ichihara 1-0 [ET] Yokohama Flugels
Sanfrecce Hiroshima  2-1 JEF United Ichihara
JEF United Ichihara 0-1 Gamba Osaka
Gamba Osaka 0-3 JEF United Ichihara
JEF United Ichihara 3-1 Nagoya Grampus
Nagoya Grampus 0-1 JEF United Ichihara
JEF United Ichihara 1-0 Urawa Reds
Urawa Reds 2-3 JEF United Ichihara
 

Second Stage

Home . Visitor
JEF United Ichihara 1-4 Verdy Kawasaki
Verdy Kawasaki 2-1 JEF United Ichihara
JEF United Ichihara 1-0 Shimizu S-Pulse
Shimizu S-Pulse 1 < 1 JEF United Ichihara
JEF United Ichihara 2 < 2 Yokohama Marinos
Yokohama Marinos 2-0 JEF United Ichihara
JEF United Ichihara 1-2 [ET] Kashima Antlers
Kashima Antlers 3-0 JEF United Ichihara
JEF United Ichihara 1-3 Sanfrecce Hiroshima 
Sanfrecce Hiroshima  2-0 JEF United Ichihara
JEF United Ichihara 3-4 [ET] Gamba Osaka
Gamba Osaka 2-0 JEF United Ichihara
JEF United Ichihara 1-2 [ET] Yokohama Flugels
Yokohama Flugels 2-3 JEF United Ichihara
JEF United Ichihara 5-2 Nagoya Grampus
Nagoya Grampus 6-0 JEF United Ichihara
JEF United Ichihara 2-3 [ET] Urawa Reds
Urawa Reds 2-3 JEF United Ichihara
Note: The ">" and "<" marks indicate the winning team in a PK shootout

 


First Stage

Home . Visitor
Yokohama Marinos 0-2 Kashima Antlers
Kashima Antlers 3-1 Yokohama Marinos
Yokohama Marinos 2-0 Verdy Kawasaki
Verdy Kawasaki 1-2 Yokohama Marinos
Yokohama Marinos 3-1 Shimizu S-Pulse
Shimizu S-Pulse 1-2 Yokohama Marinos
Yokohama Marinos 0-5 JEF United Ichihara
JEF United Ichihara 1-3 Yokohama Marinos
Yokohama Marinos 3-2 Sanfrecce Hiroshima 
Sanfrecce Hiroshima  1-0 Yokohama Marinos
Yokohama Marinos 3-2 Yokohama Flugels
Yokohama Flugels 1-0 Yokohama Marinos
Yokohama Marinos 1-0 [ET] Gamba Osaka
Gamba Osaka 2-1 [ET] Yokohama Marinos
Yokohama Marinos 1-0 Nagoya Grampus
Nagoya Grampus 1 > 1 Yokohama Marinos
Yokohama Marinos 5-1 Urawa Reds
Urawa Reds 0-1 Yokohama Marinos
 

Second Stage

Home . Visitor
Yokohama Marinos 3-0 Verdy Kawasaki
Verdy Kawasaki 1-0 [ET] Yokohama Marinos
Yokohama Marinos 0-4 Shimizu S-Pulse
Shimizu S-Pulse 1-0 Yokohama Marinos
Yokohama Marinos 1 > 1 Kashima Antlers
Kashima Antlers 3-2 Yokohama Marinos
Yokohama Marinos 1-2 [ET] Sanfrecce Hiroshima 
Sanfrecce Hiroshima  1-2 Yokohama Marinos
Yokohama Marinos 4-0 Gamba Osaka
Gamba Osaka 2-1 Yokohama Marinos
Yokohama Marinos 4-1 Yokohama Flugels
Yokohama Flugels 3-2 Yokohama Marinos
Yokohama Marinos 2-0 Nagoya Grampus
Nagoya Grampus 1-2 Yokohama Marinos
Yokohama Marinos 2-0 JEF United Ichihara
JEF United Ichihara 2 < 2 Yokohama Marinos
Yokohama Marinos 3-2 [ET] Urawa Reds
Urawa Reds 0 > 0 Yokohama Marinos
Note: The ">" and "<" marks indicate the winning team in a PK shootout

 


First Stage

Home . Visitor
Urawa Reds 0-2 Kashima Antlers
Kashima Antlers 3-1 Urawa Reds
Urawa Reds 1 > 1 Verdy Kawasaki
Verdy Kawasaki 1-0 Urawa Reds
Urawa Reds 0-1 Yokohama Marinos
Yokohama Marinos 5-1 Urawa Reds
Urawa Reds 2-1 Shimizu S-Pulse
Shimizu S-Pulse 0 > 0 Urawa Reds
Urawa Reds 2-3 JEF United Ichihara
JEF United Ichihara 1-0 Urawa Reds
Urawa Reds 1-0 Sanfrecce Hiroshima 
Sanfrecce Hiroshima  1-0 Urawa Reds
Urawa Reds 0-2 Yokohama Flugels
Yokohama Flugels 3-1 Urawa Reds
Urawa Reds 1-3 Gamba Osaka
Gamba Osaka 1-0 Urawa Reds
Urawa Reds 0-3 Nagoya Grampus
Nagoya Grampus 3-1 Urawa Reds
 

Second Stage

Home . Visitor
Urawa Reds 0-6 Verdy Kawasaki
Verdy Kawasaki 4-0 Urawa Reds
Urawa Reds 0-2 Shimizu S-Pulse
Shimizu S-Pulse 3-0 Urawa Reds
Urawa Reds 0 > 0 Yokohama Marinos
Yokohama Marinos 3-2 [ET] Urawa Reds
Urawa Reds 2-1 [ET] Kashima Antlers
Kashima Antlers 2-0 Urawa Reds
Urawa Reds 1-2 Sanfrecce Hiroshima 
Sanfrecce Hiroshima  4-0 Urawa Reds
Urawa Reds 2-0 Gamba Osaka
Yokohama Flugels 2-1 Urawa Reds
Urawa Reds 0-1 Yokohama Flugels
Gamba Osaka 0-1 Urawa Reds
Urawa Reds 0-5 Nagoya Grampus
Nagoya Grampus 4-1 Urawa Reds
Urawa Reds 2-3 JEF United Ichihara
JEF United Ichihara 2-3 [ET] Urawa Reds
Note: The ">" and "<" marks indicate the winning team in a PK shootout

 


First Stage

Home . Visitor
Sanfrecce Hiroshima  0-1 Kashima Antlers
Kashima Antlers 1-2 [ET] Sanfrecce Hiroshima 
Sanfrecce Hiroshima  1-2 Verdy Kawasaki
Verdy Kawasaki 2-0 Sanfrecce Hiroshima 
Sanfrecce Hiroshima  1-0 Yokohama Marinos
Yokohama Marinos 3-2 Sanfrecce Hiroshima 
Sanfrecce Hiroshima  0-3 Shimizu S-Pulse
Shimizu S-Pulse 1-0 Sanfrecce Hiroshima 
Sanfrecce Hiroshima  2-1 JEF United Ichihara
Yokohama Flugels 1-2 Sanfrecce Hiroshima 
Sanfrecce Hiroshima  1-2 [ET] Yokohama Flugels
JEF United Ichihara 1-0 Sanfrecce Hiroshima 
Sanfrecce Hiroshima  4-3 [ET] Gamba Osaka
Gamba Osaka 1 < 1 Sanfrecce Hiroshima 
Sanfrecce Hiroshima  2-0 Nagoya Grampus
Nagoya Grampus 1-4 Sanfrecce Hiroshima 
Sanfrecce Hiroshima  1-0 Urawa Reds
Urawa Reds 1-0 Sanfrecce Hiroshima 
 

Second Stage

Home . Visitor
Sanfrecce Hiroshima  1-3 Verdy Kawasaki
Verdy Kawasaki 3-0 Sanfrecce Hiroshima 
Sanfrecce Hiroshima  0 < 0 Shimizu S-Pulse
Shimizu S-Pulse 2-1 [ET] Sanfrecce Hiroshima 
Sanfrecce Hiroshima  1-2 Yokohama Marinos
Yokohama Marinos 1-2 [ET] Sanfrecce Hiroshima 
Sanfrecce Hiroshima  0-1 Kashima Antlers
Kashima Antlers 4-3 [ET] Sanfrecce Hiroshima 
Sanfrecce Hiroshima  0-2 Gamba Osaka
Gamba Osaka 3-6 Sanfrecce Hiroshima 
Sanfrecce Hiroshima  3-0 Yokohama Flugels
Yokohama Flugels 1-2 Sanfrecce Hiroshima 
Sanfrecce Hiroshima  1-0 [ET] Nagoya Grampus
Nagoya Grampus 1-0 Sanfrecce Hiroshima 
Sanfrecce Hiroshima  2-0 JEF United Ichihara
JEF United Ichihara 1-3 Sanfrecce Hiroshima 
Sanfrecce Hiroshima  4-0 Urawa Reds
Urawa Reds 1-2 Sanfrecce Hiroshima 
Note: The ">" and "<" marks indicate the winning team in a PK shootout

 


First Stage

Home . Visitor
Shimizu S-Pulse 2-1 Kashima Antlers
Kashima Antlers 1-2 Shimizu S-Pulse
Shimizu S-Pulse 2-4 Verdy Kawasaki
Verdy Kawasaki 1 > 1 Shimizu S-Pulse
Shimizu S-Pulse 1-2 Yokohama Marinos
Yokohama Marinos 3-1 Shimizu S-Pulse
Shimizu S-Pulse 4-1 JEF United Ichihara
JEF United Ichihara 1-2 [ET] Shimizu S-Pulse
Shimizu S-Pulse 1-0 Sanfrecce Hiroshima 
Sanfrecce Hiroshima  0-3 Shimizu S-Pulse
Shimizu S-Pulse 1-0 Yokohama Flugels
Yokohama Flugels 3-2 Shimizu S-Pulse
Shimizu S-Pulse 3-2 Gamba Osaka
Gamba Osaka 1 < 1 Shimizu S-Pulse
Shimizu S-Pulse 0 < 0 Nagoya Grampus
Nagoya Grampus 3-1 Shimizu S-Pulse
Shimizu S-Pulse 0 > 0 Urawa Reds
Urawa Reds 2-1 Shimizu S-Pulse
 

Second Stage

Home . Visitor
Shimizu S-Pulse 0-1 Verdy Kawasaki
Verdy Kawasaki 0 < 0 Shimizu S-Pulse
Shimizu S-Pulse 1-0 Yokohama Marinos
Yokohama Marinos 0-4 Shimizu S-Pulse
Shimizu S-Pulse 0-2 Kashima Antlers
Kashima Antlers 0-1 Shimizu S-Pulse
Shimizu S-Pulse 2-1 [ET] Sanfrecce Hiroshima 
Sanfrecce Hiroshima  0 < 0 Shimizu S-Pulse
Shimizu S-Pulse 3-2 Gamba Osaka
Gamba Osaka 0-2 Shimizu S-Pulse
Shimizu S-Pulse 3-1 Yokohama Flugels
Yokohama Flugels 0-1 [ET] Shimizu S-Pulse
Shimizu S-Pulse 2-0 Nagoya Grampus
Nagoya Grampus 0-1 [ET] Shimizu S-Pulse
Shimizu S-Pulse 1 < 1 JEF United Ichihara
JEF United Ichihara 1-0 Shimizu S-Pulse
Shimizu S-Pulse 3-0 Urawa Reds
Urawa Reds 0-2 Shimizu S-Pulse
Note: The ">" and "<" marks indicate the winning team in a PK shootout

 


First Stage

Home . Visitor
Verdy Kawasaki 1-0 [ET] Kashima Antlers
Kashima Antlers 3-2 Verdy Kawasaki
Verdy Kawasaki 1-2 Yokohama Marinos
Yokohama Marinos 2-0 Verdy Kawasaki
Verdy Kawasaki 1 > 1 Shimizu S-Pulse
Shimizu S-Pulse 2-4 Verdy Kawasaki
Verdy Kawasaki 2-1 JEF United Ichihara
JEF United Ichihara 2-1 Verdy Kawasaki
Verdy Kawasaki 2-0 Sanfrecce Hiroshima 
Sanfrecce Hiroshima  1-2 Verdy Kawasaki
Verdy Kawasaki 1 > 1 Yokohama Flugels
Yokohama Flugels 0 < 0 Verdy Kawasaki
Verdy Kawasaki 1-0 [ET] Gamba Osaka
Gamba Osaka 2-3 Verdy Kawasaki
Verdy Kawasaki 5-0 Nagoya Grampus
Nagoya Grampus 3-1 Verdy Kawasaki
Verdy Kawasaki 1-0 Urawa Reds
Urawa Reds 1 > 1 Verdy Kawasaki
 

Second Stage

Home . Visitor
Verdy Kawasaki 0 < 0 Shimizu S-Pulse
Shimizu S-Pulse 0-1 Verdy Kawasaki
Verdy Kawasaki 1-0 [ET] Yokohama Marinos
Yokohama Marinos 3-0 Verdy Kawasaki
Verdy Kawasaki 2-1 Kashima Antlers
Kashima Antlers 1-2 Verdy Kawasaki
Verdy Kawasaki 3-0 Sanfrecce Hiroshima 
Sanfrecce Hiroshima  1-3 Verdy Kawasaki
Verdy Kawasaki 2-0 Gamba Osaka
Gamba Osaka 0-4 Verdy Kawasaki
Verdy Kawasaki 3-0 Yokohama Flugels
Yokohama Flugels 0-1 Verdy Kawasaki
Verdy Kawasaki 3-1 Nagoya Grampus
Nagoya Grampus 1-2 Verdy Kawasaki
Verdy Kawasaki 2-1 JEF United Ichihara
JEF United Ichihara 1-4 Verdy Kawasaki
Verdy Kawasaki 4-0 Urawa Reds
Urawa Reds 0-6 Verdy Kawasaki
Note: The ">" and "<" marks indicate the winning team in a PK shootout